• Producent:
  • Kategoria: Pozostałe książki

Notes sensoryczny - ESPRESSO

To niewiele znacząca, a jakże pojemna w wiedzę książeczka autorstwa Grzegorza Zielińskiego- Wicemistrza Polski Aeropress 2016. Powstałaulepszać i utrwalać swoje codzienne przepisy kawowe.

skutecznie zastąpi zapiski na kawałkach papieru, notatki w telefonie, czy z trudnością zapamiętywane przepisy.

Notes sensoryczny ESPRESSO powstał w odpowiedzi na zapotrzebowania kawowych maniaków, którzy nie tylko przelewami żyją;)

W szablonach

Co odnajdziesz wewnątrz?

- 8 stron usystematyzowanej wiedzy o parametrach zaparzania kawy

- koło sensoryczne

- tabelę z kanonem espresso

- 100 szablonów do uzupełnienia (z wyszczególnieniem metod: ekspres ciśnieniowy, kawiarka i prissmo)


Szablon mieści metryczkę (kraj pochodzenia, nazwę palarni,sposób obróbki itp.), miejsce na dokładne rozpisanie przepisu, lecz co jest w naszym odczuciu jeszcze wyjątkowojsze - miejsce na ocenę i notatki. Przy każdej kawie możesz na kole sensoryczny zaznaczyć co wyczułeś, czy było to dla Ciebie fajne, czy zainspirowało do dalszych prób. W notesie ESPRESSO oprócz wykresu do określania stricte sensorycznych doznań jest także uproszczony wykres ekstrakcji. Na jednej osi jest czas parzenia, a na drugiej subiektywna szybkość przepływu kawy.

posiadając w rękach ten notes ma się ochotę od razu zrobić cupping home edition i szukać, kombinować, testować. Co dla nas jest kwintesencją tej kawowej zajawki:)

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Pozostałe książki