• Producent: Calivita
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Rodzaj: lecytyna
Lecytyna

to naturalna substancja o wyjątkowych właściwościach. Stanowi ważny element błon komórkowych, a także niektórych białek odpowiedzialnych za transport tłuszczów. Lecytynę powszechnie możemy znaleźć w żółtkach jaj, pełnoziarnistej pszenicy, wątrobie, i przeróżnych rodzai fasoli.

niewiele osób poznało jej wyśmienite atuty...

zwiększa aktywność neuroprzekaźników w mózgu, dzięki czemu łatwiejsze jest zapamiętywanie i uczenie się. Ulepsza koncentrację, a także rozszerza efektywność umysłową.

Głównymi składnikami lecytyny jest cholina i inozytol.

Cholina ma widoczne znaczenie w budowie błon komórkowych. Z zasady jest składnikiem preparatów witaminowych. Proces emulgowania cholesterolu poprzez cholinę uniemożliwia jego gromadzeniu się w wątrobie i w ściankach naczyń krwionośnych. Ma jeszcze pokaźny wpływ na utrzymanie korzystnego krążenia we krwi.

Inozytol - substancja, której dużo zasobów zawiera się w mózgu. Jej najważniejsza rolą jest przekazywanie impulsów nerwowych.

Połączenie tych dwóch substancji ma określenie "spalaczy tłuszczów" lub substancji lipotropowych.

Lecytyna wspomaga trawienie przyjętych razem z pokarmem tłuszczów. Rozbija je na nieduże cząsteczki, dzięki czemu mogą być one lepiej wchłaniane w przewodzie pokarmowym. Oprócz tego powiększa przyswajanie witamin i substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Regularnie wykorzystywana lecytyna spowalnia lub uniemożliwia zwiększanie się kamieni pęcherzyka żółciowego.


Lecytyna marki CaliVita jest w 100% pochodzenia naturalnego, dzięki czemu jest łatwo przyswajalna poprzez nasz organizm i sprawna.


Ciągła suplementacja lecytyną zalecana jest osobom pracującym ciężko fizycznie, sportowcom, a także osobom pracujących umysłowo, ponieważ wspomaga ona krążenie krwi i dobrą pracę stawów.


Lecytyna marki Calivita i jej skład:
Lecytyna sojowa - 1200mg w tym:
cholina - 180mg
etanoloamina - 156mg
inozytol - 120mg


używanie:
1-3 kapsułek dziennie po posiłku.


Opakowanie: 100 kapsułek - masa netto: 166 g

elementy:
lecytyna sojowa (72,3%), kapsułka żelatynowa (żelatyna, gliceryna, woda)

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Witaminy i minerały